Geokrata Taboss skarpy
5cm – 2,75m x 6,2m

Geokrata 5cm – 2,75m x 6,2m

Geokrata PEHD o wysokości 5cm

Wymiary po rozłożeniu: 2,75 m x 6,2 m

Odległość między zgrzewami: 380 mm

Wymiar komórki: 20 cm x 20 cm

Zastosowanie GEOKRATY:

  • parkingi
  • skarpy
  • chodniki
  • ogródki

zagospodarowanie terenów przy budownictwie jednorodzinnym drogi leśne, tymczasowe dojazdowe itp. wzmocnienia podbudowy dróg kołowych i szynowych
budowa i remonty parkingów i placów manewrowych zabezpieczenia przeciw erozyjne skarp, nasypów, rowów, zbiorników wodnych, kanałów itp. budowa i wzmacnianie wałów przeciwpowodziowych, linii brzegowych.

GEOKRATA:

GEOKRATA jest produktem, który umożliwia rozwiązanie problemu słabej nośności gruntu rodzimego. Zapewnia także utrzymanie stabilności gruntu na skarpach i zboczach. W przypadku słabej nośności gruntu działanie systemu polega na redukcji naprężeń pionowych, poprzez stworzenie podbudowy, która zachowuje się jak półsztywna płyta.

Działanie GEOKRATY w przypadku skarp i zboczy to zamknięcie materiału wewnątrz komórek tworzących swoisty przestrzenny plaster miodu, który redukuje działanie erozji.

Geokraty TABOSS wytwarzane są na zaprojektowanych przez naszych inżynierów liniach produkcyjnych, w oparciu o Amerykańskie zgrzewarki Ultradźwiękowe DUCANE. Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, poszerzyliśmy naszą ofertę z trzech do sześciu standardowych wielkości komórek (rozstaw zgrzewów 340mm; 380mm; 440mm; 530mm; 680mm i 880mm). Dodatkowo mogą one być produkowane w pięciu odmianach grubości taśmy, oraz zakresie wysokości od 2,5 do 30 cm. Jednocześnie, dzięki zaprojektowanym w firmie TABOSS zgrzewarką półautomatycznym, produkujemy geokratę o niestandardowych wymiarach. Powoduje to dużą elastyczność w zaspokajaniu potrzeb naszych odbiorców, szczególnie jeśli chodzi o optymalizację kosztów związanych z odpadami i efektywnością montażu.

Ważną zaletą taśmy, z której produkowane są geokraty TABOSS, jest ponadprzeciętna wytrzymałość na przebicie, ścieranie i wydłużenie, przy jednoczesnym zachowanie wysokiej elastyczności. Jest to możliwe dzięki użyciu sprawdzonej udoskonalane przez lata, specjalnych mieszanek surowców HDPE, LDPE, PE.

GEOKRATY TABOSS®

Sprawdza się doskonale we wszelkich pracach drogowo-ziemnych.

GEOKRATY TABOSS®

Tel. +48 77 431 07 81
Fax +48 77 435 85 39

48-300 Nysa ul. Nowowiejska 21